Henkilöstö

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@kuortane.fi,

poikkeuksena opettajat, joiden osoitteet muotoa etunimi.sukunimi@edu.kuortane.fi.

Keskushallinto

Tehtävä Nimi Puhelin Sähköposti
Kunnanjohtaja Turunen Pentti 0400-662 978 pentti.turunen@kuortane.fi
Hallintojohtaja Salo Jaana 040-5057 803 jaana.salo@kuortane.fi
Elinkeinovastaava Ruotsala Aki 3.12.2018 alkaen
Järjestelmäasiantuntija Uusipaasto Jouni 0400-541 816 jouni.uusipaasto@kuortane.fi
Viestintäkoordinaattori Ojajärvi Tuomas 0400-832 776 tuomas.ojajarvi@kuortane.fi
Asiakaspalvelusihteeri Nurmi Kaisu 040-8470 515 kaisu.nurmi@kuortane.fi
Pääkirjanpitäjä Peltomäki Sirpa 040-5769 868 sirpa.peltomaki@kuortane.fi
Palkkasihteeri Niemistö Anne 040-5769 685 anne.niemisto@kuortane.fi
Osastosihteeri Kuha Sirpa 040-1382 661 sirpa.kuha@kuortane.fi
Hallinnollinen isännöitsijä Kataja Anu 040-7748 870 anu.kataja@kuortane.fi

Sivistysosasto

Tehtävä Nimi Puhelin Sähköposti
Sivistysjohtaja - rehtori Koivisto Sanna 040-5057 804 sanna.koivisto@kuortane.fi
Vapaa-aikavastaava Kiviluoma Kaija 040-5396 267 kaija.kiviluoma@kuortane.fi
Koulukuraattori Sarvikas Katja 040-6312 225 katja.sarvikas@kuortane.fi
Liikuntasihteeri Savela Heikki 040-6317 442 heikki.savela@kuortane.fi
Nuoriso- ja kulttuurisihteeri Salminen Annukka 040-7394 451 annukka.salminen@kuortane.fi
Varhaiskasvatuspäällikkö Vainionpää Elina 040-5589 089 elina.vainionpaa@kuortane.fi

KIRJASTO

Tehtävä Nimi Puhelin Sähköposti
Kirjastonjohtaja Hemminki Helinä 0400-549 976 helina.hemminki@kuortane.fi
Kirjastovirkailija Rintamäki Merja 040-6683 336 merja.rintamaki@kuortane.fi

Koulut

Tehtävä Nimi Puhelin Sähköposti
Lukion rehtori Virtanen Juha 040-5103 655 juha.virtanen@kuortane.fi
Lukion opinto-ohjaaja Vihma Elisa 040-7486 875 elisa.vihma@edu.kuortane.fi
Lukion koulusihteeri Kiviluoma Kaija 040-5396 267 kaija.kiviluoma@kuortane.fi
Yhteiskoulun rehtori Koivisto Sanna 040-5057 804 sanna.koivisto@kuortane.fi
Yhteiskoulun koulusihteeri Hautaniemi Pirjo 040-6790 967 pirjo.hautaniemi@kuortane.fi
Alvarin koulunjohtaja Pasanen Saila 044-5501 469 saila.pasanen@edu.kuortane.fi
Leppälän koulunjohtaja Inkeri Taina 0400-816 364 taina.inkeri@edu.kuortane.fi
Ruonan koulunjohtaja Taittonen Jussi 050-3555 727 jussi.taittonen@edu.kuortane.fi
Ylijoen koulunjohtaja Haapamäki Marko 040-1389 244 marko.haapamaki@edu.kuortane.fi

Varhaiskasvatusyksiköt

Tehtävä Nimi Puhelin Sähköposti
Päiväkoti Kuperkeikan johtaja Ahola Merja 040-5441 488 merja.ahola@kuortane.fi
Varhaiskasvatuksen erityisopettaja Puttonen Sari 040-6748 786 sari.puttonen@kuortane.fi
Vastaava hoitaja, Linturinteen ryhmis Pitkänen Minna 040-8654 943 peukaloiset@kuortane.fi
Vastaava hoitaja, Päiväkoti Leppis Rantamäki Leena 044-5501 910 paivakoti.leppis@kuortane.fi
Vastaava hoitaja, Mäyryn ryhmis Tuomola Ulla 040-1379 229 mayryn.ryhmis@kuortane.fi
Vastaava hoitaja, Ruonan ryhmis Kaski Mirka 040-5160 630 ruonan.ryhmis@kuortane.fi
Vastaava hoitaja, Ylijoen ryhmis Mäkinen Helena 040-5163 474 ylijoen.ryhmis@kuortane.fi
Vastaava hoitaja, Alvarin APIP Peltoniemi Leena 040-8304 633 iltapaivakerho@kuortane.fi
Vastaava hoitaja, Ylijoen APIP Ahola Minna 040-1453 774 ylijoen.apip@kuortane.fi
Vastaava hoitaja, Yhteiskoulun APIP Kuha Mari 050-3245 080 mari.kuha@kuortane.fi

Ympäristöosasto

Tehtävä Nimi Puhelin Sähköposti
Tekninen johtaja Ranta Martti 0400-484 838 martti.ranta@kuortane.fi
Ympäristöpäällikkö Kotola Jukka 0400-012 129 jukka.kotola@kuortane.fi
Rakennustarkastaja Latva-Laturi Marjukka 0400-179 467 marjukka.latva-laturi@kuortane.fi
Kiinteistöpäällikkö Ojala Arto 044-5502 545 arto.ojala@kuortane.fi
Osastosihteeri Arosarka Ritva 040-5769 684 ritva.arosarka@kuortane.fi
Osastosihteeri Arvola Juha 044-5502 774 juha.arvola@kuortane.fi
Kunnantalon keittiö/siivous Ukkonen Heli 040-4853 598 heli.ukkonen@kuortane.fi

Tekninen palvelukeskus

Tehtävä Nimi Puhelin Sähköposti
Kiinteistöpäällikkö Ojala Arto 044-5502 545 arto.ojala@kuortane.fi
Kirvesmies Heroja Pekka 040-8218 730 pekka.heroja@kuortane.fi
Kirvesmies Honkala Pasi 040-6684 992 pasi.honkala@kuortane.fi
Kuljetusmies Killinen Teemu 0400-567 917 teemu.killinen@kuortane.fi
Laitosmies Järvikangas Ari 0400-761 970 ari.jarvikangas@kuortane.fi
Laitosmies Rantanen Jukka 040-6529 955 jukka.rantanen@kuortane.fi
Laitosmies Salimäki Juha-Matti 040-5770 626 juha-matti.salimaki@kuortane.fi
Laitosmies Siukola Ari 0400-663 191 ari.siukola@kuortane.fi
Maalari 040-8221 760

Keskuskeittiö

Tehtävä Nimi Puhelin Sähköposti
Palvelupäällikkö Virtaniemi Mari 040-4853 290 mari.virtaniemi@kuortane.fi
Ruoankuljetus Mäkinen Mikko J. 040-5402 298 mikko.makinen@kuortane.fi
Ruoankuljetus Tuuri Markku 044-5502 778 markku.tuuri@kuortane.fi

Vesi- ja viemärilaitos

Tehtävä Nimi Puhelin Sähköposti
Vesi- ja viemärilaitoksen vastaava hoitaja Merijärvi Kari 0400-264 080 kari.merijarvi@kuortane.fi

Maaseutupalvelut (Maaseutupalveluita hallinnoi 1.1.2011 alkaen Seinäjoen kaupunki)

Tehtävä Nimi Puhelin Sähköposti
Maaseutupäällikkö Kivenmäki Ari 040-5250 650 ari.kivenmaki@seinajoki.fi