fbpx

Henkilöstö

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@kuortane.fi,

poikkeuksena opettajat, joiden osoitteet muotoa etunimi.sukunimi@edu.kuortane.fi.

Keskushallinto

Tehtävä Nimi Puhelin Sähköposti
Kunnanjohtaja Teemu Puolijoki 0504066645 teemu.puolijoki@kuortane.fi
Hallintojohtaja Salo Jaana 0405057803 jaana.salo@kuortane.fi
Elinkeinovastaava Teija Uitto-Kohonen 0405057802 teija.uitto-kohonen@kuortane.fi
Järjestelmäasiantuntija Uusipaasto Jouni 0400541 816 jouni.uusipaasto@kuortane.fi
Viestintäkoordinaattori Ojajärvi Tuomas 0505701470 tuomas.ojajarvi@kuortane.fi
Asiakaspalvelusihteeri Nurmi Kaisu 0408470515 kaisu.nurmi@kuortane.fi
Pääkirjanpitäjä Korpi Kari 0405769 868 kari.korpi@kuortane.fi
Palkkasihteeri Niemistö Anne 0405769685 anne.niemisto@kuortane.fi
Osastosihteeri (ja opettajien palkat) Kuha Sirpa 0401382661 sirpa.kuha@kuortane.fi
Hallinnollinen isännöitsijä Kataja Anu 0407748870 anu.kataja@kuortane.fi

Sivistysosasto

Tehtävä Nimi Puhelin Sähköposti
Sivistysjohtaja - rehtori Koivisto Sanna 0405057804 sanna.koivisto@kuortane.fi
Vapaa-aikavastaava Kyllönen Katja 0400549976 katja.kyllonen@kuortane.fi
Koulukuraattori Niina Kara 0406312225 niina.kara@kuortane.fi
Liikuntasihteeri Tuomas Mikkola 0406317442 tuomas.mikkola@kuortane.fi
Nuoriso- ja kulttuurisihteeri Salminen Annukka 0407394451 annukka.salminen@kuortane.fi
Varhaiskasvatuspäällikkö Ahola Merja 0405589089 merja.ahola@edu.kuortane.fi

KIRJASTO

Tehtävä Nimi Puhelin Sähköposti
Kirjastonjohtaja Kyllönen Katja 0400549976 katja.kyllonen@kuortane.fi
Kirjastovirkailija Rintamäki Merja 0406683336 merja.rintamaki@kuortane.fi

Koulut

Tehtävä Nimi Puhelin Sähköposti
Lukion rehtori Virtanen Juha 0405103655 juha.virtanen@kuortane.fi
Lukion opinto-ohjaaja Vihma Elisa 0407486875 elisa.vihma@edu.kuortane.fi
Lukion koulusihteeri Kiviluoma Kaija 0405396267 kaija.kiviluoma@kuortane.fi
Yhteiskoulun rehtori Koivisto Sanna 0405057804 sanna.koivisto@kuortane.fi
Yhteiskoulun koulusihteeri Hautaniemi Pirjo 0406790967 pirjo.hautaniemi@kuortane.fi
Alvarin koulunjohtaja Pasanen Saila 0445501469 saila.pasanen@edu.kuortane.fi
Leppälän koulunjohtaja Pasanen Niina 0400816364 niina.pasanen@edu.kuortane.fi
Ruonan koulunjohtaja Luomaranta Marja 0401389302 malla.luomaranta@edu.kuortane.fi
Ylijoen koulunjohtaja Haapamäki Marko 0401389244 marko.haapamaki@edu.kuortane.fi

Varhaiskasvatusyksiköt

Tehtävä Nimi Puhelin Sähköposti
Päiväkoti Kuperkeikan johtaja Ahola Merja 0405441488 merja.ahola@kuortane.fi
Varhaiskasvatuksen erityisopettaja Puttonen Sari 0406748786 sari.puttonen@kuortane.fi
Vastaava ohjaaja, Linturinteen ryhmis Kotala Minna 0408654943 peukaloiset@kuortane.fi
Vastaava ohjaaja, Päiväkoti Leppis Rantamäki Leena 0445501910 paivakoti.leppis@kuortane.fi
Vastaava ohjaaja, Mäyryn ryhmis Tuomola Ulla 0401379229 mayryn.ryhmis@kuortane.fi
Vastaava ohjaaja, Ylijoen ryhmis Mäkinen Helena 0405163474 ylijoen.ryhmis@kuortane.fi
Vastaava ohjaaja, Alvarin APIP Ala-Honkola Hanna 0408304633 iltapaivakerho@kuortane.fi
Vastaava ohjaaja, Ylijoen APIP 0401453774 ylijoen.apip@kuortane.fi
Vastaava ohjaaja, Yhteiskoulun APIP Kuha Mari 0401811668 mari.kuha@kuortane.fi

Ympäristöosasto

Tehtävä Nimi Puhelin Sähköposti
Tekninen johtaja Ranta Martti 0400484838 martti.ranta@kuortane.fi
Ympäristöpäällikkö Kotola Jukka 0400012129 jukka.kotola@kuortane.fi
Rakennustarkastaja Karonen Katja 0400179467 katja.karonen@kuortane.fi
Kiinteistöpäällikkö Ojala Arto 0445502545 arto.ojala@kuortane.fi
Osastosihteeri Arosarka Ritva 0405769684 ritva.arosarka@kuortane.fi
Osastosihteeri Arvola Juha 0445502774 juha.arvola@kuortane.fi
Kunnantalon keittiö/siivous Peltokangas Sari 0404853598 sari.peltokangas@kuortane.fi

Tekninen palvelukeskus

Tehtävä Nimi Puhelin Sähköposti
Kiinteistöpäällikkö Ojala Arto 0445502545 arto.ojala@kuortane.fi
Kirvesmies Honkala Pasi 0406684992 pasi.honkala@kuortane.fi
Kuljetusmies Killinen Teemu 0400567917 teemu.killinen@kuortane.fi
Laitosmies Järvikangas Ari 0400761970 ari.jarvikangas@kuortane.fi
Laitosmies Rantanen Jukka 0406529955 jukka.rantanen@kuortane.fi
Laitosmies Salimäki Juha-Matti 0405770626 juha-matti.salimaki@kuortane.fi
Laitosmies 0400663191

Keskuskeittiö

Tehtävä Nimi Puhelin Sähköposti
Palvelupäällikkö Virtaniemi Mari 0404853290 mari.virtaniemi@kuortane.fi
Ruoankuljetus Viirret Hinni 0405402298 hinni.viirret@kuortane.fi
Ruoankuljetus Tuuri Markku 0445502778 markku.tuuri@kuortane.fi

Vesi- ja viemärilaitos

Tehtävä Nimi Puhelin Sähköposti
Vesi- ja viemärilaitoksen vastaava hoitaja Siukola Ari 0400264080 ari.siukola@kuortane.fi

Maaseutupalvelut (Maaseutupalveluita hallinnoi 1.1.2011 alkaen Seinäjoen kaupunki)

Tehtävä Nimi Puhelin Sähköposti
Maaseutupäällikkö Kivenmäki Ari 0405250650 ari.kivenmaki@seinajoki.fi